www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпровський район >> Новини
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ
Версія для друку Написати листа

Податковою міліцією вилучено підробленої горілки на 2,6 млн. гривень
21.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу у м. Запоріжжі в ході проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 204 КК України проведено обшук складських приміщень, що належать фігуранту провадження.
Під час обшуку вилучено 45 тис. пляшок горілки торгівельних марок вітчизняних виробників, обклеєних марками акцизного податку, що мають ознаки підробки. Загальна орієнтовна вартість вилученого товару – 2,6 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
Податковою міліцією вилучено вантаж вартістю 5 млн. грн., ввезений на Україну по схемі «сірого імпорту»
20.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Львівської області в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на митному посту „Рава-Руська” здійснено перевірку вантажного автомобіля.
Відповідно до наданих документів в автіці перевозився вантаж – „плитка керамічна”. Однак під час огляду було виявлено зовсім інший товар - взуття, брендовий одяг, сантехніку, тканини і автозапчастини, який був ввезений на територію України без митного оформлення та сплати митних платежів по так званій схемі „сірого імпорту”.
Вантаж загальною вагою понад 18 тонн, відео-реєстратор та два мобільні телефони водія вилучено.
Орієнтовна вартість вилучених товарів становить близько 5 млн. гривень.
Внутрішньою безпекою ДФС викрито працівника Херсонської митниці, який вимагав неправомірну вигоду
20.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Херсонській області спільно з працівниками Національної поліції в Херсонській області та військової прокуратури Херсонського гарнізону затримано працівника Херсонської митниці, який вимагав та одержав від громадянина України грошові кошти у сумі 300 дол. США за сприяння у переміщенні автомобіля без передбачених чинним законодавством дозвільних документів з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на територію України.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).
Посадовця затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України та здійснюються першочергові слідчі дії.
На Вінниччині вилучено алкогольних напоїв на суму 273 тис. гривень
20.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Вінницької області в ході проведення операцій „Акциз-2016” та „Рубіж-2016” і оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, виявлено алкогольну продукцію в різних ємностях з етикетками відомих зарубіжних брендів без марок акцизного податку України.
Напої було виявлено під час обшуків у нежитлових приміщеннях одного з комерційних підприємств.
Згідно з наявною інформацією зазначені лікеро-горілчані вироби виготовлені на території Могилів-Подільського району із спирту, незаконно ввезеного на митну територію України з Молдови.
За результатами проведених заходів вилучено 79,6 дал алкогольних виробів на загальну суму 273 тис. гривень.
Слідчі дії тривають.
ДФС у Дніпропетровській області
ГРОМАДЯНИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ МАЙЖЕ 802 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ У 2015 РОЦІ
З початку деклараційної кампанії громадянами доходів, отриманих у 2015 році мешканцями Дніпропетровщини, станом на 01.04. 2016 року подано понад 15,5 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 801,7 млн. грн.
Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 26,5 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 7,8 млн. грн. Сума військового збору до сплати складає 5,1 млн. грн.
Станом на 01.04.2016 на Дніпропетровщині протягом 2015 року 53 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Так, загальна сума задекларованого ними доходу становить 220,2 млн. грн., або 27,5% від загальної задекларованої громадянами суми по області. Сума податку на доходи з фізичних ociб до сплати склала 4,4 млн. грн., сума військового збору 0,52 млн. грн.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246133.html


У 2016 РОЦІ НАБРАЛИ ЧИННОСТІ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНОСТІ»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №905-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі – Закон №905) (опубліковано у газеті «Голос України» від 31.12.2015 №250).
Законом №905, зокрема, статтю 29 Закону України від 16.04.1991 №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо заходів у відповідь на дискримінаційні або недружні дії інших держав доповнено положенням наступного змісту:
«У разі якщо дискримінаційні та/або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою – агресором та/або державою – окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьою цієї статті, можуть застосовуватися за рішенням Кабінету Міністрів України.
Додатковими заходами, що можуть застосовуватися у відповідь, є:
заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення;
скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України шляхом зупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових чи повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.
Кабінет Міністрів України приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави-окупанта без дотримання вимог частин четвертої – дев’ятої цієї статті.
Рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави – окупанта має містити строк їх застосування, крім випадків застосування заходів, що призводять до припинення прав, та інших заходів, які за змістом не можуть застосовуватися тимчасово».
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246128.html

Державна фіскальна служба України
Починаючи з 01.04.2016, податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307).
Нагадуємо, що згідно із п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Порядком № 1307 передбачено, що податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Відповідно до п. 16 Порядку № 1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.
Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.
У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.
У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307, у графі 4 вказується «грн».
У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;
у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.
У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.
До графи 6 вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг.
У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».
У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».
У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ У 2016 РОЦІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ РЕНТНОЇ ПЛАТИ
Головне управління @ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині порядку справляння рентної плати, які набрали чинності з 01.01.2016.
Так, зокрема:
- припинено справляння рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу (виключено з підпункту 251.16 пункту 251.1 статті 251 та пункту 2561.5 статті 2561Кодексу транзитне транспортування трубопроводами природного газу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників;
- змінено базовий податковий період з календарного кварталу на календарний місяць для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (зміни до пункту 257.1 статті 257 Кодексу) та скасовано сплату платниками зазначених складових рентної плати щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал (виключено пункт 257.4 статті 257 Кодексу та внесені зміни до пункту 257.5 статті 257 Кодексу), що спрощує адміністрування рентної плати.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246017.html

ЗА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ ПОТОЧНОГО РОКУ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ОДЕРЖАЛИ МАЙЖЕ 3,5 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ
Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – березень 2016 року склали 3 мільярди 461,5 мільйонів гривень, що на 24,3%, або на 675,5 мільйонів гривень більше аналогічного періоду 2015 року.
Половину надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 1 мільярд 759,4 мільйони гривень.
Також, зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: земельний податок та орендна плата – на 197,5 мільйонів гривень, єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – на 126,9 мільйонів гривень та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – на 83,5 мільйонів гривень.
«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягнення таких показників є результатом тісної співпраці працівників фіскальної служби області з платниками та органами місцевого самоврядування», – відзначила виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246025.html

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР НА ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ КВІТНЯ 2016 РОКУ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що
25 квітня останній день подання:
- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на квітень 2016 року;
28 квітня останній день сплати:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за березень 2016 року;
29 квітня останній день
подання:
- звіту про контрольовані операції за 2015 рік, у якому відображають контрольовані операції, здійснені у період з 01.01.2015 по 31.12.2015;
сплати:
- акцизного податку за березень 2016 року;
- ПДВ за березень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень 2016 року;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2016 року;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за березень 2016 року;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень 2016 року;
- плати за землю за березень 2016 року;
- єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень 2016 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень 2016 року;
- авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за I квартал 2016 року;
- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за І квартал 2016 року.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246021.html

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ У ФОРМІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (пункт 164.6 статті 164 Кодексу).
Нагадуємо, що з 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у частині скасування утримання єдиного внеску з найманих працівників.
Крім того, Законом №909 внесено зміни до Кодексу у частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 %, зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).
Оскільки Законом №909 з 01.01.2016 скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, передбачених пунктом 164.6 статті 164 Кодексу, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18%.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/246016.html


ПРО ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ
Про хід кампанії «Декларування – 2016» йшлося на прес-конференції для засобів масової інформації в Інформаційному агентстві «Мост - Днепр», яку провів радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.
За його словами: "У минулому, 2015 році за результатами кампанії декларування громадянами доходів до бюджету надійшло 72 мільйони гривень, які згідно податкового законодавства надійшли до місцевих бюджетів".
"У 2016 році громадяни декларуються не лише доходи, отримані у 2015 році, а і військовий збір. До кінця кампанії декларування роботу державних податкових інспекцій подовжено і подати декларацію, про отримані доходи можливо після роботи, або у суботу з дев’ятої ранку до четвертої вечора. Тож, фіскальна служба області нагадує заздалегідь подати декларацію про доходи до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Це зекономить Ваш час і дасть можливість уникнути черг" - звернувся до платників Ігор Ломако.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі – орендна плата)
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 Кодексу).
Договірні відносини регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до пункту 288.4 статті 288 Кодексу розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди у відсотках до нормативної грошової оцінки у межах, визначених пунктом 288.5 статті 288 Кодексу, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.2 пункту 288.5 статті 288 Кодексу);
- може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (підпункт 288.5.3 пункту 288.5 статті 288 Кодексу).
Для визначення податкового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, яка розташована за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку якої не проведено, платнику необхідно звернутися до відповідного територіального органу Держгеокадастру для проведення нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.
Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», встановлено, що у договорі оренди зазначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативна грошова оцінка.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до статті 23 Закону України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр).
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245904.html

ДФС у Дніпропетровській області
ВИКРИТО УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ 4,1 МЛН. ГРН. ПОДАТКІВ ОПТОВИМ ТОРГОВЦЕМ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі харчовими продуктами.
Ці посадові особи у 2015 році через низку суб’єктів господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності, ухились від сплати податків у сумі 4,1 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245919.html

На Черкащині з незаконного обігу вилучено 300 дал спирту
19.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Черкаської області в ході проведення операції „Акциз-2016” на автошляху „Одеса-Київ” зупинено автомобіль „Mercedes-Benz Sprinter”, який було оглянуто за добровільної згоди водія.
Під час огляду в автомобілі виявлено 13 пластикових каністр, об’ємом 220 літрів кожна, заповнені рідиною з характерним запахом спирту.
У ході заходів вилучено 300 дал спиртовмісної рідини (330 тис. грн.) та транспортний засіб (400 тис. грн.) загальною орієнтовною вартістю 730 тис. гривень.
За даним фактом розпочато досудове розслідування кримінального провадження, що кваліфікується за ст.204 КК України.
Викрито ухилення від сплати 4,1 млн. грн. податків оптовим торговцем харчовими продуктами
19.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі харчовими продуктами.
Ці посадові особи у 2015 році через низку суб’єктів господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності, ухились від сплати податків у сумі 4,1 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.
На Чернігівщині вилучено 22 тонни сухофруктів та шипшини
20.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Чернігівської області в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205 КК України за фактом фіктивного підприємництва, на підставі ухвали суду м. Чернігова, на митному посту „Чернігів вантажний” проведено обшуки у вантажному автомобілі „Renault Magnum” із причепом.
Під час обшуку вилучено суміш сухофруктів і шипшину в кількості 22 тонни, які експортувались до Республіки Білорусь.
Транспортний засіб (500 тис. грн.) та вантаж (570 тис. грн.) загальною орієнтовною вартістю 1 млн. гривень вилучено.
Тривають слідчі дії.
Заробітна плата «в конвертах» харківського підприємства коштувала державі 3,6 млн. гривень
20.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.2121 КК України, викрито факт виплати заробітної плати „в конвертах” посадовими особами одного з комерційних підприємств, яке здійснює діяльність у сфері виробництва кондитерських виробів.
Встановлено, що на підприємстві офіційно працевлаштовані близько 100 осіб із заробітною платою 1000-1200 гривень. Фактично ж їх кількість близько 300 осіб, а середня заробітна плата – 4000-4200 гривень, яка видавалась готівкою „в конвертах”. Протягом 2014-2015 років внаслідок такої діяльності держава зазнала збитків у вигляді несплати платежів на суму близько 3,6 млн. гривень.
У ході проведених обшуків в офісних та виробничих приміщеннях підприємства вилучено 1 млн. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та документи „тіньової” бухгалтерії.
Тривають слідчі дії.
На Волині виявлено ухилення від сплати 4,2 млн. грн. податків
19.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Волинської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства.
З’ясувалося, що протягом 2015-2016 років ці посадові особи імпортували на територію України м’ясну і рибну продукцію, реалізацію якої в подальшому оформили через підприємства з ознаками фіктивності, при цьому фактично реалізовувалась продукція по ринкових цінах за готівкові кошти.
Такі дії посадових осіб підприємства дали змогу ухилитись від сплати податків у сумі 4,2 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.

Податковою міліцією під час обшуку в підпільному цеху вилучено горілчаних виробів на 1,9 млн. гривень
18.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Одеської області в ході проведення операцій „Акциз-2016” та „Рубіж-2016” і оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, викрито незаконне виробництво лікеро-горілчаних виробів.
Підпільний цех знаходився у приміщеннях промислової бази в одному з районних центів Миколаївської області. Під час обшуків в офісних, складських та підсобних приміщеннях, розташованих в Миколаївській та Одеській областях, податковою міліцією виявлено виготовлену продукцію, яка свідчила про протиправну діяльність.
Під час проведених заходів вилучено 795 дал купажу горілки, коньяку, готової продукції, розфасованої в різні ємності з етикетками різних вітчизняних виробників (1,9 млн. грн.), обладнання (445 тис. грн.) і транспортний засіб (390 тис. грн.), що використовувався для незаконного транспортування фальсифікату, на загальну суму 2,7 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
На Івано-Франківщині викрили конвертцентр з обігом понад 7,5 млн. грн.
18.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Івано-Франківської області під час проведення заходів в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.
Конвертцентр було організовано групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків до бюджету.
Схема діяльності конвертаційного центру полягала в наступному. Легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних СГД. Ці кошти у подальшому знімали готівкою учасники центру нібито з метою закупівлі будівельних матеріалів та продуктів харчування для передачі посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 9-12% за конвертацію.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік, через розрахункові рахунки одного з комерційних банків склав понад 7,5 млн. гривень, імовірні втрати бюджету складають понад 1,2 млн. гривень.
У ході проведених обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів провадження, вилучено 2,3 тис. доларів США, 1,5 тис. Євро і 49 тис. гривень готівкою, 7 печаток підприємств, ноутбук та тіньову документацію, що підтверджує їх протиправну діяльність.
Слідчі дії тривають.

ВИКРИТО РОЗКРАДАННЯ 17,8 МЛН. ГРН. БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ У СФЕРІ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.5 ст.191 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадо- вими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері монтажу водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання.
Як з’ясувалось, ці посадові особи з 2013 по 2015 рік отримали від НКРЕ 40,9 млн. гривень на проведення монтажних робіт зі встановлення побутових газових лічильників та розробки технічної документації на території Дніпропетровської області, а також технічного переоснащення центральних теплових пунктів, ремонту і модернізації котелень м. Запоріжжя.
У подальшому, зловживаючи службовим становищем, вони документально, без фактичного проведення, оформили операції виконання вказаних робіт з підприємствами, що мають ознаки фіктивності.
Такі дії дали змогу фігурантам провадження заволодіти бюджетними коштами у сумі 17,8 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245449.html
ДФС у Дніпропетровській області

ПІДПРИЄМСТВАМ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ПОВЕРНУТО ПОНАД 62 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ПДВ ЗА ПРОЦЕДУРОЮ АВТОМАТИЧНОГО ВІДШКОДУВАННЯ
У першому кварталі 2016 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 129 млн. грн. податку на додану вартість, з них 127,21 млн. грн. або 98,7% грошовими коштами на рахунки платників, що на 36,74 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Крім того, за процедурою автоматичного відшкодування суб’єктам господарювання відшкодовано 62,61 млн. грн. або 48% від загальної суми.
За перші три місяці поточного року спостерігається зростання кількості платників, які отримали суми ПДВ по автоматичному відшкодуванню, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та складає 53 суб’єкти господарювання, що майже в тричі більше, ніж у першому кварталі 2015 року.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245249.html
ДФС у Дніпропетровській області

ПОЧАТКУ РОКУ ОРГАНАМИ ДФС ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ДОНАРАХОВАНО ПОНАД 305,9 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ
У першому кварталі 2016 року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 65 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В ході проведених перевірок встановлено 36 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 12 порушень за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 305 мільйонів 967,4 тисячі грн.
Крім того, протягом трьох місяців поточного року, вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму понад 5,3 мільйони гривень.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245533.html

БОРОТЬБА З ПОРУШЕННЯМИ МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА В ЗОНІ ДІЯЛЬНОСТІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Днями у медіа-центрі «Днепр Пост» відбулася прес-конференція на тему: «Боротьба з митними правопорушеннями» за участі начальника відділу впровадження у справах про порушення митних правил управління боротьби митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.
За його словами: «З початку 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС складено 38 протоколів про порушення митних правил на суму 98,17 млн. грн. З них - 18 справ на суму 98,175 млн. грн. За аналогічний період 2015 року Дніпропетровською митницею ДФС було складено 35 протоколів про порушення митних правил на суму 3,14 млн. грн. Ще 6 справ окремої категорії - на загальну суму у 3 млн. грн.» - зазначив Віталій Аксютін.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245360.html

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ДФС ПРАЦЮЮТЬ У ШТАТНОМУ РЕЖИМІ
У відповідь на поширення неправдивої інформації одним із засобів масової інформації в мережі Інтернет, повідомляємо наступне.
В ДФС дійсно мав місце збій в роботі автоматизованої системи «Управління документами». З метою виявлення причин такого збою керівництво ДФС ініціювало проведення відповідної внутрішньої перевірки. За її результатами було встановлено, що збій привів до втрати електронних копій внутрішніх документів, а також частини зовнішньої кореспонденції, яка надходила до ДФС.
Наразі заходи щодо відновлення втраченої інформації завершені, документи в електронному вигляді відновлені відповідно до оригіналів, які зберігаються у паперовому вигляді.
Серед причин збою – застарілість обладнання, неможливість забезпечення належних умов для розташування серверів та іншого обладнання, а також належного рівня захисту інформації.
За допущені прорахунки та неналежне виконання службових обов’язків в цьому конкретному випадку відповідальні особи були притягнені до дисциплінарної відповідальності та звільнені.
На теперішній час усі інформаційні системи ДФС працюють у штатному режимі. Хоча питання застарілості та неналежного рівня обладнання залишається відкритим.

ГРАНИЧНІ ТЕРМІНИ ЗВІТУВАННЯ ТА СПЛАТИ ПОДАТКІВ У КВІТНІ 2016 РОКУ
19 квітня останній день сплати:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування за I-й квартал 2016 року;
- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
20 квітня останній день подання:
- декларації акцизного податку за березень 2016 року;
- податкової декларації з ПДВ за березень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- податкової декларації рентної плати за березень 2016 року з розрахунком:
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за березень 2016 року платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у березні 2016 року;
- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4 (місячна)) за березень 2016 року;
сплати:
- авансового внеску з єдиного податку за квітень 2016 року платниками, віднесеними до першої та другої груп;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень 2016 року (крім гірничих підприємств)
- доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції за березень 2016 року*
*Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку у сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245246.html

ПРО РОБОТУ ЦЕНТРІВ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ У СВЯТКОВІ ТА ВИХІДНІ ДНІ КВІТНЯ І ТРАВНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників (ЦОП) у святкові та вихідні дні у квітні і травні 2016 року працюватимуть за таким графіком:
- 30 квітня 2016 року – робочий день до 15 год. 00 хв.;
- 2, 3 травня 2016 року – робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;
- 4, 5, 6, 7 травня 2016 року – робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
- 1, 8, 9 травня 2016 року – вихідні дні.
http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/245528.html
Представники фіскальної служби Дніпропетровщини прийняли участь у бізнес-зустрічі з представниками малого і середнього бізнесу
18.04.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
За участі представників ГУ ДФС у Дніпропетровській області - начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Інни Андрущак та заступника начальника управління доходів і зборів з юридичних осіб Віталія Мироненко 15 квітня п.р. відбулася бізнес-зустріч з представниками малого та середнього бізнесу на тему: «Партнерська бізнес-зустріч. Форум бізнес-влада».
Представники фіскальної служби області відповіли на численні питання учасників зустрічі, пов’язаних зі змінами у податковому законодавстві, щодо порядку сплати податків, реєстрації суб’єктів господарювання і фізичних осіб-підприємців.
Серед питань були такі, як своєчасність подання звітності підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, штрафні санкції за несвоєчасність подання звітності, строки сплати військового збору, декларування доходів тощо. Зокрема, відповідаючи на питання підприємців Інна Андрущак підкреслила, що до 1 травня триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році, зокрема декларацію про доходи подають і фізичні особи, і самозайняті особи. У 2016 році при оформленні декларацій про доходи враховується сплата підприємцями військового збору. Віталій Мироненко, в свою чергу, попередив, що подавати звітність та сплачувати податки суб’єктам господарювання слід у встановлені законодавством строки.
З початку року органами ДФС Дніпропетровщини донараховано понад 305,9 мільйонів гривень
18.04.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
У першому кварталі 2016 року працівниками ГУ ДФС у Дніп- ропетровській області проведено 65 перевірок суб’єктів господарю- вання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В ході проведених перевірок встановлено 36 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 12 порушень за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 305 мільйонів 967,4 тисячі грн.
Крім того, протягом трьох місяців поточного року, вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму понад 5,3 мільйони гривень
Про порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій
18.04.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 18.03.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.02.2016 за №300/28430) (далі – Наказ №40), яким відповідно до пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – Порядок №40).
Порядок №40 визначає послідовність дій контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив у терміни, визначені абзацом першим пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР).
Ця норма застосовується до платників податків з річними обсягами доходів та/або операцій до 20 млн. гривень, є тимчасовою (до 31 грудня 2016 року включно) та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом.
Крім того, штрафні (фінансові) санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.
Платник податків також може, за бажанням, письмово повідомити контролюючий орган, який склав відповідне ППР, про своє рішення скористатись правом на скасування штрафних санкцій та надати разом з таким повідомленням копії платіжних документів, згідно з якими здійснено сплату податкового зобов’язання. Проте відсутність факту надходження такого повідомлення не є підставою для відмови платнику податків у скасуванні штрафних (фінансових) санкцій.
При сплаті такого податкового зобов’язання платник податків забезпечує заповнення платіжних документів з дотриманням вимог наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». При відображенні у такому платіжному дорученні роз’яснювальної інформації про призначення платежу наводиться дата і номер акта перевірки та ППР, відповідно до якого визначено суму такого податкового зобов’язання.
У разі встановлення факту сплати податкового зобов’язання структурний підрозділ, який готував ППР, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем сплати, складає письмове подання, в якому робиться висновок про відповідність (невідповідність) скасування штрафних (фінансових) санкцій положенням пункту 35 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, та передає його на погодження до структурних підрозділів, відповідальних за правову роботу, ведення обліку платежів. Зазначені структурні підрозділи погоджують письмове подання протягом двох робочих днів з дня його отримання.
При встановленні відповідності скасування вимогам пункту 35 підрозділу 10 розділу XX Кодексу структурний підрозділ, який готував ППР, надає оформлені із дотриманням вимог пункту 3 Порядку №40 матеріали керівнику (заступнику керівника) контролюючого органу для прийняття рішення про скасування штрафних (фінансових) санкцій (далі – Рішення).
Рішення приймається керівником (заступником керівника) контролюючого органу не пізніше 10 календарних днів з дня сплати такого податкового зобов’язання та реєструється у день прийняття в єдиному журналі реєстрації рішень про скасування штрафних (фінансових) санкцій за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.
Звертаємо увагу, що отримання контролюючим органом інформації про оскарження ППР, штрафні (фінансові) санкції за яким були скасовані, є підставою для відкликання Рішення, про що підрозділ правової роботи повідомляє підрозділ, який готував ППР, не пізніше наступного робочого дня за днем надходження такої інформації до контролюючого органу. Структурний підрозділ, який готував ППР, забезпечує опрацювання зазначеної інформації в день її отримання.
Структурний підрозділ контролюючого органу, що готував відповідне ППР, повідомляє у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, платника податків щодо відкликання Рішення не пізніше п’яти робочих днів з дня, що настає за днем його відкликання.
У разі встановлення фактів невідповідності встановлених обставин положенням пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу Рішення не приймається.

Як у 2015 році розрахувати вартісний критерій контрольованих операцій?
18.04.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області пові- домляє, що у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Державною фіскальною службою України надані роз’яснення з деяких питань застосування норм податкового законодавства стосовно трансфертного ціноутворення, .
З 01.01.2015 по 12.08.2015 відповідно до підпункту 39.2.1.7 статті 39 Кодексу для визнання господарських операцій контрольованими мали одночасно виконуватись такі умови:
- загальний обсяг доходу платника податків та/або його пов’язаних осіб від усіх видів діяльності, що враховується під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток підприємств, перевищує 20 мільйонів гривень за відповідний податковий (звітний) календарний рік;
- обсяг групи таких господарських операцій платника податків та/або його пов’язаних осіб з одним контрагентом перевищує 1 мільйон гривень (без урахування податку на додану вартість) або 3% доходу, що враховується під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток підприємств, платника податків за відповідний податковий (звітний) рік.
З урахуванням змін, внесених Законом України від 15.07.2015 №609-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансферного ціноутворення» (далі – Закон №609), що набрав чинності 13.08.2015, згідно з підпунктом 39.2.1.7 статті 39 Кодексу для визнання господарських операцій контрольованими необхідним є одночасне виконання наступних умов:
- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Разом з цим, пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №609 визначено, що формування звіту про контрольовані операції та у випадках, передбачених Кодексом, документації з трансфертного ціноутворення за господарські операції, здійснені у 2015 році, здійснюється на підставі та з урахуванням норм цього Закону.
Таким чином, для усіх господарських операцій, передбачених підпунктами 39.2.1.1 – 39.2,1.3 і підпунктом 39.2.1.5 статті 39 Кодексу, та здійснених платниками податків з 1 січня по 31 грудня 2015 року, вартісний критерій визначається відповідно до норм підпункту 39.2.1.7 статті 39 Кодексу у редакції Закону №609.

Про визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено
18.04.2016
Для визначення податкового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, яка розташована за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку якої не проведено, платнику необхідно звернутися до відповідного територіального органу Держгеокадастру для проведення нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.
Так, договірні відносини регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до пункту 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди у відсотках до нормативної грошової оцінки в межах, визначених пунктом 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.
Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», встановлено, що у договорі оренди зазначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативна грошова оцінка.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до ст. 23 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр).
Якщо платник податку на прибуток здійснює перехід на спрощену систему оподаткування
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім визначених особливостей, встановлених п. 137.4 ст. 137 Кодексу.
Відповідно до пункту 137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. І р. ХІV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Кодексу (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 цього Кодексу).
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 Кодексу).
Пунктом 294.3 ст. 294 Кодексу визначено, що для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
Поряд з цим, згідно з п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.
З урахуванням зазначеного, платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
На Івано-Франківщині викрили конвертцентр з обігом понад 7,5 млн. грн.
18.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Івано-Франківської області під час проведення заходів в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.
Конвертцентр було організовано групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків до бюджету.
Схема діяльності конвертаційного центру полягала в наступному. Легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних СГД. Ці кошти у подальшому знімали готівкою учасники центру нібито з метою закупівлі будівельних матеріалів та продуктів харчування для передачі посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 9-12% за конвертацію.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік, через розрахункові рахунки одного з комерційних банків склав понад 7,5 млн. гривень, імовірні втрати бюджету складають понад 1,2 млн. гривень.
У ході проведених обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів провадження, вилучено 2,3 тис. доларів США, 1,5 тис. Євро і 49 тис. гривень готівкою, 7 печаток підприємств, ноутбук та тіньову документацію, що підтверджує їх протиправну діяльність.
Слідчі дії тривають.
Податковою міліцією під час обшуку в підпільному цеху вилучено горілчаних виробів на 1,9 млн. гривень
18.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Одеської області в ході проведення операцій „Акциз-2016” та „Рубіж-2016” і оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, викрито незаконне виробництво лікеро-горілчаних виробів.
Підпільний цех знаходився у приміщеннях промислової бази в одному з районних центів Миколаївської області. Під час обшуків в офісних, складських та підсобних приміщеннях, розташованих в Миколаївській та Одеській областях, податковою міліцією виявлено виготовлену продукцію, яка свідчила про протиправну діяльність.
Під час проведених заходів вилучено 795 дал купажу горілки, коньяку, готової продукції, розфасованої в різні ємності з етикетками різних вітчизняних виробників (1,9 млн. грн.), обладнання (445 тис. грн.) і транспортний засіб (390 тис. грн.), що використовувався для незаконного транспортування фальсифікату, на загальну суму 2,7 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
Дата: 2016-04-15 15:24:41

Декларація акцизного податку за березень 2016 року подається до контролюючих органів за старою формою
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Державна фіскальна служба звертає увагу платників акцизного податку з реалізації пального, що першим звітним періодом для платників, визначених п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу щодо операцій, визначених п.п.213.1.12 п.213.1 ст.213 Кодексу, буде березень 2016 року. Відповідно останній день подання декларації акцизного податку за березень 2016 року зазначеними платниками – 20 квітня 2016 року.
Відповідно до статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларації, декларування податкових зобов’язань повинно відбуватися за чинною формою декларації.
Діюча форма декларації акцизного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 № 14.
Отже, платники акцизного податку, визначені п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу, у разі виникнення зобов’язання з операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації шляхом заповнення Додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В 1).
Викрито розкрадання 17,8 млн. грн. бюджетних коштів у сфері теплоенергетики
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.5 ст.191 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері монтажу водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання.
Як з’ясувалось, ці посадові особи з 2013 по 2015 рік отримали від НКРЕ 40,9 млн. гривень на проведення монтажних робіт зі встановлення побутових газових лічильників та розробки технічної документації на території Дніпропетровської області, а також технічного переоснащення центральних теплових пунктів, ремонту і модернізації котелень м. Запоріжжя.
У подальшому, зловживаючи службовим становищем, вони документально, без фактичного проведення, оформили операції виконання вказаних робіт з підприємствами, що мають ознаки фіктивності.
Такі дії дали змогу фігурантам провадження заволодіти бюджетними коштами у сумі 17,8 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.

Слідчі дії у кримінальному провадженні щодо «БРСМ-Нафта» здійснюються виключно у правовому полі
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Інформація, яку поширюють деякі ЗМІ стосовно неправомірних дій працівників фіскальної служби під час перевірки діяльності компанії «БРСМ-Нафта», не відповідає дійсності.
Всі слідчі дії здійснюються у рамках проведення досудового слідства у кримінальному провадженні, розпочатому за частиною 2 статті 212 Кримінального кодексу України за фактом ухилення від сплати податків.
Обшуки, які співробітники слідчих підрозділів ДФС провели на АЗС та нафтобазах, що належать суб’єктам господарської діяльності групи «БРСМ-Нафта», здійснювалися на підставі ухвал Жовтневого районного суду м. Полтави від 04.04.2016 та 08.04.2016.
Наразі досудове слідство у кримінальному провадженні триває.

У ДФС ознайомилися з основними напрямами діяльності Митно-прикордонної служби США
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
За підсумками візиту представників ДФС до Митно-прикордонної служби США у рамках підтримки Програми експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), що фінансується Державним Департаментом США, керівникам структурних підрозділів ДФС та територіальних органів було проведено презентацію основних напрямів діяльності Митно-прикордонної служби США (СВР).
Мова йшла, зокрема, про принципи функціонування СВР, її організаційну структуру та функції, основні завдання та повноваження її офіцерів, законодавчі та нормативні акти, які регулюють діяльність відомства тощо.
Фахівці ДФС також вивчили досвід американських колег щодо методів роботи у напрямі митного контролю та оформлення вантажів. Так, зокрема, в США всі необхідні процедури здійснюються на кордоні, а перевірка митної вартості, класифікації тощо відбувається на етапах пост-митного контролю та пост-митного аудиту.
Особливу увагу було приділено функціонуванню підрозділів з протидії тероризму та контрабандній діяльності, які діють при Митно-прикордонної служби США. Їх головним завданням є боротьба з незаконним переміщенням наркотичних засобів, товарними правопорушеннями, тероризмом та нелегальними емігрантами.
Отриманий досвід в ДФС планують використати під час реформування українських митниць, яке наразі здійснюється у рамках інституційної реформи ДФС.
Оголошено повідомлення про підозру працівнику податкової інспекції
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
У березні поточного року співробітниками підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області спільно з працівниками Військової прокуратури Львівського гарнізону та Національної поліції під час одержання неправомірної вигоди у сумі 400 доларів США було затримано начальника відділу однієї з інспекцій ГУ ДФС в Львівській області.
Встановлено, що службова особа вимагала незаконну винагороду від суб’єкта господарської діяльності за ненарахування штрафних санкцій за результатами перевірки його діяльності.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).
Наразі у ході досудового розслідування кримінального провадження службовій особі оголошено про підозру у вчиненні злочину.
Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків на суму 16,3 млн. грн.
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції м. Києва внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств, що здійснює діяльність у сфері виконання спеціалізованих будівельних робіт.
Зазначені посадовці у період з 2012 по 2014 рік шляхом документального відображення у податковій та бухгалтерській звітностях операцій з виконання спеціалізованих будівельних робіт із низкою підприємствами, що мають ознаки "фіктивності", ухилились від сплати податків на суму 16,3 млн. гривень.
На Чернігівщині викрито підприємця, який незаконно торгував скрапленим газом
15.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
Співробітниками податкової міліції Чернігівської області в ході проведення операції "Акциз-2016" встановлено факт реалізації фізичною особою ­– підприємцем через АГЗС скрапленого газу без відповідних дозвільних документів.
У результаті проведених заходів вилучено 3 тис. літрів скрапленого газу та обладнання загальною орієнтовною вартістю 192 тис. гривень.

Новації у використанні реєстраторів розрахункових операцій

Фахівці ОДПІ Дніпропетровської ОДПІ інформують, що Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку 2-ї та 3-ї (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).
У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці 2-ї та 3-ї груп зобов’язані застосовувати РРО.
При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71, вступають у силу:
для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
Змінами до Перехідних положень Кодексу (пункт 28) встановлено, що платники єдиного податку 2-ї та 3-ї груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
З 01.01.2015 суб’єкти господарювання, які використовують програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги) повинні видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек).
Пунктом 2 ст.3 Закону №265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Одночасно із Закону №265 виключено п.13 ст.9 щодо звільнення від застосування РРО та РК при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто мережі Інтернет.
Внесено зміни щодо обов’язкового застосування РРО та РК при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Тобто, розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо), що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.
Таким чином, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.
Пункт 2 статті 9 Закону 265 викладено у такій редакції: «при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу».
Отже, РРО мають застосовуватись при здійсненні операцій з купівлі- продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням ПТКС (з обов’язковим дотриманням вимог статті 3 цього Закону).
Тобто з 01.01.2015 при використанні суб’єктами господарювання ПТКС повинні забезпечити видачу покупцеві розрахункового документу встановленої форми (фіскального чеку).
Пункт 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №265 доповнено абзацами другим та третім: «З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів».
Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Сектор організації роботи

Перелік доходів, які не оподатковуються

Відповідно до Закону України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.01.2016 розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а саме:
— сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією в межах своєї офіційної діяльності в Україні у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої міжнародної фінансової організації) (підпункт 165.1.57 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));
— сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) (підпункт 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);
— сума коштів, яка надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57. цього пункту, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої організації чи фонду) (підпункт 165.1.58 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).
Такі новації 2016 року сприяють зниженню податкового тиску на платників податку на доходи фізичних осіб.Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

Регіональне профілювання ризиків спростить митні формальності для бізнесу

Розвиток системи управління ризиками, яка використовується митницями для визначення форм та обсягів митного контролю, є одним із важливих напрямів роботи Державної фіскальної служби України.
Постійно вдосконалюється інструментарій для аналізу та оцінки ризиків, у т.ч. числі автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), запроваджуються нові підходи та ІТ-рішення до управління ризиками.
Для посилення потенціалу митниць щодо аналізу та оцінки ризиків ДФС провела відео-тренінг для посадових осіб митниць з питань застосування спеціального модуля «Конструктор профілів ризику» автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор».
Модуль «Конструктор профілів ризику» АСМО «Інспектор» ­– це програмне забезпечення, яке дозволить митницям профілювати притаманні їх регіонам ризики та автоматизувати процес їх виявлення з використанням Автоматизованої системи аналізу та управління ризиками.
Як запевняють фахівці ДФС, ця новація була створена для надання можливості митницям реалізовувати власні напрацювання щодо аналізу та оцінки ризиків з урахуванням специфіки кожного регіону.
У подальшому планується створення в регіонах таргетинг-центрів, аналоги яких сьогодні успішно функціонують у країнах-членах ЄС, США, Канаді тощо. Таргетинг-центри стануть центрами прийняття управлінських рішень для концентрації митного контролю на найбільш ризикових операціях.
Впровадження комплексного підходу щодо залучення митниць до управління ризиками дозволить значно спростити митні формальності для бізнесу та одночасно забезпечити належний рівень митного контролю.

Урядом затверджено реформу Офісу великих платників податків


Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників податків перейменують в Офіс великих платників податків ДФС. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247.
Відтепер СДПІ у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Одесі та Харкові приєднуються до Офісу великих платників податків ДФС, утворюючи єдину юридичну особу, що дозволить:

— створити єдиний центр прийняття управлінських рішень та контролю;
— обирати кожному платнику зручне місце обслуговування протягом року;
— отримувати адміністративні послуги великими платниками в кожному територіальному підрозділі ОВПП;
— скоротити процедури адміністративного оскарження (перехід з 2-рівневої до 1-рівневої );
— оптимізувати організаційну структуру ОВПП з відповідним скороченням штатної чисельності та як наслідок посилення фінансової мотивації працівників.

У рамках реформи за кожною компанією буде закріплено податкового консультанта — координатора, який матиме можливість оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням.
Нагадаємо, що Концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників в ДФС було представлено у листопаді минулого року.


Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка нарахована в 2016 році за періоди 2015 року
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08.072010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464), платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності особам, які отримують таку допомогу.
Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, є, зокрема, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22%. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Відповідно до п. 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435), таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 435 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.
Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.
Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:
Ÿ при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
Ÿ при відображенні сторнованих сум відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування єдиного внеску та розміри ставок єдиного внеску, згідно із Законом № 2464 (додаток 2), а також якщо нарахування здійснювалися, зокрема, за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність) періоди.
Частиною четвертою ст. 9 Закону № 2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок.
Отже, у зв’язку з отриманням в січні 2016 р. лікарняного листа за періоди 2015 р. підприємство в поточному місяці 2016 р. здійснює перерахунок заробітної плати за періоди 2015 р. і відображає таку сторновану суму у таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 з від’ємним значенням, відповідно зменшуючи суми нарахованого та утриманого єдиного внеску за ставками єдиного внеску, що діяли у 2015 р.
При цьому єдиний внесок на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка нарахована працівнику в 2016 р. за періоди 2015 р., обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску 22%, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) такої допомоги.
Водночас повернення коштів єдиного внеску у випадках надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску передбачено Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 р. № 6.
Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/9636
Лист ДФС України від 10.03.2016 р. № 4126/5/99-99-17-03-03-16

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій
На виконання вимог пп. 1, 2 та 3 доручення Прем’єр-міністра України від 30.07.2015 №30896/1/1-15 до Закону України від 01 липня 2015 року №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України розробили зміни до постанови Кабінету Міністрів України №601 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій», а також Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти і подали їх на розгляд Уряду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року №21 внесено зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року №601 (далі - постанова №21).
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» (далі - Вимоги) затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.
Також наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі - наказ №13), затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі - Положення №13).
Зазначені постанова №21 та наказ №13 розроблені з метою приведення існуючих нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства України.
Згідно з абзацом тринадцятим п. 2 розділу II Положення №13 для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення (форму касового чека наведено у додатку 1 до Положення №13).
Відповідно до п. 5 розділу II Положення №13 рядки 9 та 10 касового чека, наведеного у додатку 1, повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Аналогічні приписи містяться у розділі III Положення №13 щодо фіскального касового чека видачі коштів.
Згідно з п. 5 наказу №13 вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.
Відповідно до п. 6 розділу II Положення №13 у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:
ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дадуть змогу їх ідентифікувати;
ідентифікатор платіжного пристрою;
сума комісійної винагороди (у разі наявності);
вид операції;
реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;
підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».
З метою виконання вимог Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо видачі розрахункового документа встановленої форми (фіскального чека) при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування, розділом VI «Фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через ПТКС» Положення №13 передбачаються обов’язкові та додаткові реквізити касового чека, якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів. Форма касового чека наведена у додатку 5 до Положення №13.
У зв’язку з викладеним та з метою доведення вказаної інформації до платників податків зобов’язуємо:
провести роз’яснювальну роботу з платниками податків, враховуючи, що зазначені нормативно-правові акти прийнято нещодавно та їх впровадження потребує часу;
здійснити відповідні публікації у друкованих та електронних засобах масової інформації;
оприлюднити інформацію на веб-порталах головних управлінь ДФС, зокрема у вигляді рухомого рядка;
провести відповідні заходи щодо інформування користувачів РРО та ЦСО у головних управліннях та підпорядкованих державних податкових інспекціях;
організувати роботу з центрами сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій щодо програмування та за необхідності доопрацювання реєстраторів розрахункових операцій користувачів
відповідно до вимог чинного законодавства.

Лист Державної фіскальної служби України
583/7/99-99-22-07-03-17 від 29.03.2016


Про затвердження змін до переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України
24.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України
від 02 березня 2016 року № 142 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 436» (далі - Постанова № 142), якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» (далі - Постанова № 436), а саме:
виключено з переліку товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню, диски для лазерних систем зчитування та матриці;
відмінено обов'язкову сертифікацію під час переміщення через митний кордон України продуктів лову та харчової продукції з нього. А документом, що підтверджуватиме якість таких же продуктів іноземного виробництва, визначено ветеринарне свідоцтво;
змінено перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Зокрема, до переліку включено цінні папери, а документом, що підтверджує дотримання встановлених обмежень, є індивідуальна ліцензія на вивезення (пересилання);
затверджено нові переліки: насіння і садивного матеріалу, радіоактивних матеріалів, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Водночас скорочено перелік товарів, які підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів при перетині кордону.

З оновленим текстом Постанови № 436 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Постанову № 142 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 № 20.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор