www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпровський район >> Новини
Фінансова децентралізація – стимул для розвитку місцевих громад, – Прем’єр-міністр України
Версія для друку Написати листа
Збільшення бюджетів на місцях, будівництво доріг, реконструкція лікарень, шкіл та дитячих садків – такий результат має реформа місцевого самоврядування в Україні. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки на Дніпропетровщину. Дніпропетровська область – приклад ефективного впровадження децентралізації. Результативність реформи на практиці доводять об’єднані громади: після згуртування їхні доходи зросли майже удвічі.


«Дніпропетровщина продовжує реформувати систему місцевого самоврядування. Уже маємо 16 об’єднаних територіальних громад, ще близько 20-ти плануємо створити цьогоріч. Громади регіону вкотре доводять – реформа працює. Після об’єднання їхні доходи зросли в 1,5-2 рази. Ці кошти йдуть на розвиток територій. Окрім надходжень від податків, громади залучають державні та іноземні інвестиції. Облдержадміністрація вчить, як заробляти додаткові кошти. Для цього для об’єднаних громад організовуємо тренінги та семінари, розповідаємо про тонкощі отримання грантів», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Децентралізація дає можливість місцевим громадам розвиватися. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

«Якщо ви бачите у своєму місті, районі чи області збільшення обсягів будівництва доріг, ремонту дитячих садків, шкіл, лікарень, – це наслідки фінансової децентралізації. Саме децентралізація дала можливість місцевим громадам розвиватися. На місцях краще знають, куди треба інвестувати кошти і які першочергові проблеми вирішувати. Ми будемо підтримувати цей рух», – зауважив Прем’єр-міністр.

Голова Уряду зазначив, що зростання місцевих бюджетів свідчить про створення стимулів для розвитку громад. При цьому громади мають право вимагати від влади публічного звіту про використані фінанси. «Центральна влада передала на місця кошти й повноваження. Місцева влада, яка їх отримала, повинна звітувати як перед державою, так і перед своїми мешканцями», – нагадав Володимир Гройсман.

Він додав, що курс на децентралізацію держава підтримуватиме й надалі. Зокрема, у 2017 році майже удвічі буде збільшено Фонд державного регіонального розвитку.

На Дніпропетровщині – 16 об’єднаних громад. До кінця року планується створити ще близько 20-ти. Загалом, в області збираються створити 84 громади.

Майже півмільярда гривень заробили об’єднані громади Дніпропетровщини за 9 місяців 2016 року. Це в 1,7 рази більше, ніж минулоріч.


Фінансова децентралізація – стимул для розвитку місцевих громад


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор



File Attachment Icon
ATTSHR1N.JPG